ЕКОЛОГІЧНІ КОНКУРСИ ДЛЯ ЮНАЦТВА ТА МОЛОДІ 2022 РОКУ

 Українське суспільство поступово переходить до більш раціонального використання природніх ресурсів. Це свідчить про підвищення екологічної свідомості населення. Серед найактивніших борців за екологію чимало саме школярів, студентів та тих, хто нещодавно завершив навчання. Впродовж останніх років в Україні зростає кількість заходів екологічної спрямованості, де  навчають раціональному використанню ресурсів планети, пояснюють шкоду тих чи інших речей, практикують нові екологічні звички. Особлива увага формуванню екологічної свідомості приділяється і в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва (вул. Т.Шевченка, 54, 63), куди ми вас радо запрошуємо.

Перевірити особистий рівень знань з екології пропонуємо шляхом участі у конкурсних змаганнях. До уваги учнівської та студентської молоді подаємо перелік міжнародних та всеукраїнських конкурсів екологічного спрямування до участі у 2022 році. 

Якісно підготуватися до конкурсів допоможе література, яка міститься у фондах книгозбірні (вул. Т.Шевченка, 63). 

 

Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім»: фінальний етап

Відповідно до плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами освіти), затвердженого наказом МОН від 15.12.2021 № 1379, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України спільно з Волинським обласним еколого-натуралістичним центром Волинської обласної ради з 08 до 10 червня 2022 року у м. Луцьку буде проведено очно фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Тема конкурсу у 2022 році - «Клімат змінюється. Твої дії». Для участі у заході запрошуються учнівські колективи екологічної просвіти закладів освіти у кількості 7 осіб: 6 учнів (вихованців) віком від 11 до 17 років, керівник колективу.

Програмою конкурсу передбачено проведення презентації еколого просвітницької та природоохоронної діяльності колективу впродовж навчального року, конкурсного виступу колективу з теми «Клімат змінюється. Твої дії».

Для участі в конкурсі необхідно до 11 травня 2022 року на електронну адресу: voenc 17 @ukr.net надіслати заявку встановленого зразка (додається).

Тема листа – «Конкурс колективів екологічної просвіти − 2022». Також до оргкомітету надсилається сценарій виступу колективу (в електронному вигляді). За підсумками проведення заходу планується видання збірки матеріалів щодо діяльності колективів екологічної просвіти.

Детальна інформація про фінальний етап заходу буде оприлюднена в окремому листі на сайті НЕНЦ.

Детальна інформація: у м. Київ – за тел.: 093-213-40-81 (Наталія БЕНЬ); у м. Луцьк – за тел.: 050-712-21-39 (Юлія БОНДАРЕНКО).

 

Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста». ІІ етап

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства від 15.12.2021 № 1379, з 15 до 17 березня ц.р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проведе ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста».

Положення про захід та умови проведення фінального етапу розміщено на сайтах https://nenc.gov.ua та https://art.nenc.gov.ua.

До участі запрошуються команди – переможці І етапу. До складу команди входить 4 особи: 3 учні закладів освіти та 1 керівник з числа педагогічних працівників.

Список команд – учасників ІІ етапу фестивалю буде оприлюднено до 25 лютого на сайті https://art.nenc.gov.ua  (сторінка «В об’єктиві натураліста»).

Заїзд учасників – 15 березня за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19. Від’їзд – 17 березня після 14.00 год. Витрати на проїзд, проживання, харчування учнів і керівників команд під час проведення заходу здійснюється за рахунок закладу, що відряджає. Збереження життя та здоров’я учнів забезпечують керівники команд.

Захід буде проведено з дотриманням протиепідемічних норм. У разі ймовірного ускладнення епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території м. Київ, у форматі проведення заходу можливі зміни, про що буде повідомлено додатково.

Контактна інформація за тел.: (067) 723-06-29 (Руслан Абсурдов),

е-маі1: Absurdov@gmail.com; (097) 440-05-05 (Юлія Двойнічкова),

е-маі1: dvoinik22@gmail.com

 

ХХІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт». ІІ етап

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства від 15.12.2021 № 1379, з 10 до 12 березня ц.р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проведе ХХІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт».

Положення про захід та список учасників ІІ етапу розміщено на сайті https://nenc.gov.ua. У межах чемпіонату відбудеться ХІІІ національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2022».

До участі в чемпіонаті запрошуються учні закладів освіти – переможці І етапу. Заїзд учасників – 10 березня за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19. Від’їзд – 12 березня після 14.00 год. Витрати на проїзд, проживання, харчування учнів і супроводжуючих осіб під час проведення заходу здійснюється за рахунок закладу, що відряджає.

Збереження життя та здоров’я учнів забезпечують супроводжуючі особи. Захід буде проведено з дотриманням протиепідемічних норм. У разі ймовірного ускладнення епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території м. Київ, у форматі проведення заходу можливі зміни, про що буде повідомлено додатково.

Детальна інформація – за телефоном: (067) 459-95-28 (Володимир Комендантов); е-маі1: komendantov@nenc.gov.ua .

 

Мистецький конкурс з нагоди Всесвітнього дня дикої природи

За інформацією Посольства України в США, 5 січня 2022 р. Міжнародний фонд захисту тварин (International Fund for Animal Welfare - IFAW) звернувся із запрошенням до участі у четвертому міжнародному мистецькому конкурсі з нагоди Всесвітнього дня дикої природи (3 березня).

Захід проводиться IFAW спільно з Секретаріатом Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), та Програмою розвитку ООН.

Згідно з умовами, до участі в конкурсі запрошуються діти та учні віком від 4 до 18 років (інформація щодо порядку участі в конкурсі доступна за посиланням: https://g.ifaw.org/32So8z7 ).

Імена дванадцяти півфіналістів та одного лауреата конкурсу будуть відібрані та оголошені міжнародним журі; їхні роботи будуть представлені на щорічному заході Всесвітнього дня дикої природи 3 березня 2022 р. у форматі онлайн.

Термін подачі заявок для участі в конкурсі - до 16 січня 2022 р

Більш детальна інформація про відзначення Всесвітнього дня дикої природи та віртуальну подію розміщена за посиланням: https://wildlifeday.org

 

Всеукраїнський онлайн конкурс «Фенологічні спостереження за деревами. Весна» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.12.2021 р. № 1379, та в рамках міжнародної науково освітньої програми GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» https://www.globe.gov/home )

Національний еколого натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України оголошує про проведення Всеукраїнського конкурсу «Фенологічні спостереження за деревами. Весна».

Мета конкурсу: заохочення учнівської молоді та учителів до спостережень за сезонними змінами рослин та глибшого розуміння фенології як науки, оволодіння навичками наукових досліджень, створення галереї фотознімків фенологічних фаз розвитку дерев та кущів.

Учасники: учні закладів професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти від 10 до 18 років включно.

Конкурс проходитиме у заочному форматі з лютого по липень 2022 р.

Детальні правила участі розміщені на сайті: https://nenc.gov.ua/globe/?%20page_id=2126

Контактна інформація:

Заступник координатора програми GLOBE в Україні Наталія Миколаївна Федоренко Тел: +38097 563 8794;

E-mail: globeukraine@nenc.gov.ua Міжнародна веб-сторінка програми GLOBE: https://www.globe.gov/home

Веб-сторінка програми GLOBE в Україні: https://nenc.gov.ua/globe/

Соціальні мережі: https://www.facebook.com/globeinukraine.

 

Всеукраїнський конкурс «Годівничка

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводить щорічний Всеукраїнський конкурс «Годівничка» з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття і проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.

Умови акції можна переглянути за посиланням: https://nenc.gov.ua/?page_id=7491

 

До участі в акції запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти України. Участь в акції може бути індивідуальною чи у складі команди.

Акція проходить поетапно:

І крок – вивчення орнітофауни своєї місцевості, складання каталогів птахів, визначення місць, де птахи зустрічаються найчастіше, виготовлення годівниці та заготівля корму.

ІІ крок – розвішування годівничок та здійснення підгодівлі птахів.

ІІІ крок – проведення свята, на якому будуть підбиті підсумки акції.

Конкурс проводиться заочно. Для участі у обласному етапі конкурсу приймаються роботи переможців територіального етапу (по можливості).

Роботи учасників акції (годівничка, малюнок, фоторобота, поробка, листівка про зимуючих птахів) надсилаються до 15 березня 2022 року (з поміткою «Годівничка») до КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 42/41, м. Біла Церква, Київська область, 09117;

Дослідницько-агатаційні матеріали (реферати, презентації, літературні твори, звіти тощо) приймаються у електронному форматі, з розміщенням на Google-диску (див. реєстраційну форму).

Увага! Обов’язковою є електронна заявка, яка заповнюється до 15 березня у Google-формі 

 

Всеукраїнський конкурс «Птах року - 2022»

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.12.2021 № 1379 та з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Українське товариство охорони птахів пропонують взяти участь у щорічному конкурсі «Ластівка міська (Delichon urbica, L., 1758) – птах року 2022» (далі – конкурс).

Умови конкурсу можна переглянути на сайті НЕНЦ ( https:// nenc. gov. ua).  

Метою конкурсу є:

• вивчення учнями біологічних особливостей птахів даного виду та різних видів птахів регіонів України;

• проведення моніторингу чисельності виду на певній території;

• сприяти формуванню в учнів переконань, моральних принципів та активної життєвої позиції в галузі охорони птахів.

До участі у конкурсі запрошуються учні (вихованці) закладів загальної середньої та позашкільної освіти України. Роботи можуть бути як індивідуальні, так і командні.

Конкурс проводиться заочно у два етапи: І етап - обласний – до 15 жовтня поточного року; ІІ етап – фінальний (Всеукраїнський) - до 15 листопада поточного року.

Матеріали за результатами обласних етапів конкурсу (протоколи підведення підсумків обласного етапу, короткі інформаційні довідки, кращі роботи учасників) надсилати кур’єром на адресу Оргкомітету: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (лабораторія зоології). Роботи направлені на конкурс не рецензуються та не повертаються. Дослідницько-пропагандистські (реферати, презентації, літературні твори, тощо) просимо надсилати на email: naida @ nenc. gov. ua  

Інформація про підсумки Всеукраїнського конкурсу «Птах року» буде розміщена на сайті НЕНЦ (www.nenc.gov.ua).

Детальну інформацію про Всеукраїнський конкурс «Птах року - 2022» можна дізнатись за тел.: (063) 183-79-32, та електронною поштою: naida @ nenc. gov. ua  (Надія Василівна Найда).

 

Всеукраїнський конкурс «Кролик»

З метою підвищення ефективності діяльності закладів освіти в галузі тваринництва, залучення учнівської молоді до активної роботи в цій сфері, проведення професійно-орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління Національний екологонатуралістичний центр учнівської молоді проводить щорічний Всеукраїнський конкурс «Кролик».

Умови конкурсу на сайті НЕНЦ : https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2020/11/02-09-34.pdf .

До участі в конкурсі запрошуються учнівські об’єднання закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які мають на своїй базі навчальну кролеферму та родинні колективи.

Конкурс проходить у два етапи:

І етап – учасники розробляють свій власний бізнес-проєкт кролеферми  (ескізи кліток, вольєрів, опис технології утримання, вирощування, перелік породного та кількісного складу тварин, розрахунок очікуваного економічного ефекту).

ІІ етап – реалізація проєкту. Фактично отриманий результат (кількість отриманого поголів’я кролів).

Бажаючим прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі необхідно надіслати заявку та звіт про роботу учнівського (родинного) об’єднання до 31 березня ц.р. кур’єром за адресою: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19 (з поміткою «Кролик»).

 

ІХ Всеукраїнський турнір юних натуралістів

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства від 15.12.2021 № 1379, у лютому – квітні ц.р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводить ІХ Всеукраїнський турнір юних натуралістів. Положення про захід розміщено на сайті https://nenc.gov.ua .

До участі запрошуються команди закладів загальної середньої та позашкільної освіти. До складу команди входять 6 учнів віком від 12 до 16 років та 2 керівники.

Турнір проводиться у два етапи: І етап – відбірковий (заочний); ІІ етап – фінальний (офлайн).

Для участі в І етапі турніру просимо до 12 березня пройти реєстрацію на сайті https://nenc.gov.ua (сторінка «Турнір юних натуралістів») й надіслати виконані завдання відбіркового етапу на е-маіl: komendantov@nenc.gov.ua . На підставі результатів виконання завдань організаційний комітет заходу проведе відбір учасників фінального етапу, список яких буде оприлюднено до 20 березня на сайті https://nenc.gov.ua . ІІ (фінальний) етап відбудеться з 12 до 14 квітня у м. Київ.

Заїзд учасників – 12 квітня за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19. Від’їзд – 14 квітня після 14.00 год. Витрати на проїзд, проживання, харчування учнів та керівників команд під час проведення заходу здійснюється за рахунок закладу, що відряджає. Збереження життя та здоров’я учнів забезпечують керівники команд.

Захід буде проведено з дотриманням протиепідемічних норм. У разі ймовірного ускладнення епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території м. Київ, у форматі проведення заходу можливі зміни, про що буде повідомлено додатково.

Детальна інформація – за телефоном: (067) 459-95-28 (Володимир Комендантов); е-маі1: komendantov@nenc.gov.ua .

 

Європейська фенологічна кампанія 2022 року у рамках програми GLOBE

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 р. (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.12.2021 № 1379, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді оголошує початок Європейської фенологічної кампанії в рамках програми GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment), яка стартує 18 лютого 2022 р.

Мета Кампанії: дати можливість школярам більше дізнатися про сезонні зміни в природі та фенологію як науку. Учні створюватимуть власні дослідницькі проєкти, будуть вчитися збирати фенологічні дані, обробляти та аналізувати їх, а також матимуть можливість познайомитися з однолітками GLOBE-спільноти з інших країн.

До участі в Кампанії запрошуються учні та вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти та їхні керівники, які працюють у програмі GLOBE, а також вчителі та учні, які ще не працювали у програмі GLOBE, але бажають приєднатися до неї. Щоб приєднатися до Європейської фенологічної кампанії, потрібно зареєструватися на міжнародному веб-сайті програми GLOBE https://www.globe.gov/web/european-phenology-campaign/overview

 за посиланням. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjZwIXNqbYX2aFJR2BbCeAoo4M4P0XI-t6hn2CYUK3uup20w/viewform .

 

Контактна інформація: Заступник координатора програми GLOBE в Україні Наталія Миколаївна Федоренко Тел: +38097 563 8794

E-mail: globeukraine@ nenc.gov.ua

Міжнародна веб-сторінка програми GLOBE: https://www.globe.gov/home

Веб-сторінка програми GLOBE в Україні: https :// nenc. gov. ua / globe / Соціальні мережі: https://www.facebook.com/globeinukraine .

 

Природнича школа учнівської молоді: весняна сесія

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства від 15.12.2021 № 1379, з 21 до 25 березня ц.р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка проведе весняну сесію Природничої школи учнівської молоді.

Положення про захід розміщено на сайті https://nenc.gov.ua .

До участі запрошуються слухачі І та ІІ курсів школи, список яких розміщено на сайті https://nenc.gov.ua  на сторінці «Природнича школа». Для підтвердження участі в заході просимо до 15 березня пройти реєстрацію на цій самій сторінці.

Заїзд учасників – 21 березня за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19. Від’їзд – 25 березня після 14.00 год. Витрати на проїзд, проживання, харчування учнів і супроводжуючих осіб під час проведення заходу здійснюється за рахунок закладу, що відряджає. Збереження життя та здоров’я учнів забезпечують супроводжуючі особи.

Захід буде проведено з дотриманням протиепідемічних норм. У разі ймовірного ускладнення епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території м. Київ, у форматі проведення заходу можливі зміни, про що буде повідомлено додатково.

Контактна інформація: телефонами: (063) 959-55-72, (067)

 

Заочна Всеукраїнська виставка «Святково-обрядовий хліб Великодня»

Відповідно до річного плану на 2022 рік Національний еколого натуралістичний центр учнівської молоді МОН України в рамках Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» проводить заочну Всеукраїнську родинну виставку «Хліб Великодня».

Виставка проводиться з метою виховання духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних культурних надбань в учнівської молоді, популяризації народних традицій як безцінної історичної спадщини, залучення учнівської молоді до активної пошукової та трудової діяльності.

До участі у виставці запрошуються учні (вихованці) закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти та їхні родини відповідно до Положення про проведення виставки (див. додаток).

Виставка буде проводитись у заочному форматі в таких номінаціях:

· Великодній хліб (Пасха)

· традиційна великодня випічка національних спільнот України

· Великодній рушник До кожної роботи обов’язково повинна бути прикріплена етикетка, де надруковано:

- номінація;

- назва роботи/виробу;

- прізвище, ім'я автора/ів роботи/виробу;

- вік автора/ів роботи/виробу;

- заклад освіти, місто, область.

Основні критерії відбору представлених на Всеукраїнську родинну виставку «Хліб Великодня» експонатів:

· високий естетичний рівень

· традиційність

· рівень особливості виготовлення хліба до Великодня та співучасть старшого покоління, родини.

За результатами проведення Виставки автори найкращих робіт отримають дипломи відповідного рівня. По завершенню заочної Всеукраїнської родинної виставки «Хліб Великодня» найдовершеніші вироби будуть розміщені в Народному музеї хліба НЕНЦ.

Учасники виставки надсилають експонати до 30 квітня 2022 року на поштову адресу: НЕНЦ, 04074 м. Київ, вул. Вишгородська, 19 або м. Київ відділення Нової пошти № 252 з поміткою «Великодній хліб» (з доставкою). Посилки з після платою не приймаються. Подані матеріали не можуть мати в собі змісту чи форм, які можуть сприйматись як образливі, провокаційні, принизливі або неввічливі щодо будь-кого чи будь-чого.

Додаткова інформація на сайті НЕНЦ: https://nenc.gov.ua  та за тел.: (044) 430-04-91 – Козленко Валентина Пансівна, координатор виставки,

ел. пошта: kozlenko@nenc.gov.ua  ;

097-230-83-42 – Федоров Валерій Євгенійович, координатор виставки, ел. пошта: fedorov@nenc.gov.ua .

 

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань»

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства від 15.12.2021 № 1379, у лютому – березні 2022 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проведе Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань».

Захід проходитиме в дистанційному форматі.

Умови участі розміщені на сайті: https://nenc.gov.ua .

До участі в олімпіаді запрошуються учні закладів освіти віком до 17 років. Олімпіада проводиться у два етапи: І етап – відбірковий; ІІ етап – фінальний.

Для участі у відбірковому етапі олімпіади просимо з 15 до 26 лютого виконати тестові завдання з базових дисциплін, які будуть розміщені на сайті: https://nenc.gov.ua  (сторінка: «Крок до знань»). На підставі результатів І етапу організаційний комітет олімпіади проведе відбір учасників ІІ (фінального) етапу.

Результати відбору будуть оприлюднені до 01 березня на сайті https://nenc.gov.ua  (сторінка: «Крок до знань»).

Фінальний етап пройде з 22 до 26 березня у форматі відеодемонстрації захисту наукових проєктів. Підсумки проведення інтернет-олімпіади будуть оприлюднені до 08 квітня на сайті: https://nenc.gov.ua .

Довідки – за тел.: (044) 430-04-91, (067) 459-95-28;

електронна пошта: steptoknowledge@nenc.gov.ua  (Володимир Комендантов).

Бажаємо успіху!

Коментарі

Популярні публікації