Необмежені можливості людей з обмеженими можливостями

 
3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей із інвалідністю. Чимало людей у суспільстві вважають інвалідність обмеженням. Та для декого це обмеження надало можливість досягнути таких вершин, про які більшість із фізично здорових людей, навіть, не мріють. Чимало людей з обмеженими можливостями сприяли величезному розвитку людства. До них входять відомі знаменитості, актори, співаки, світові політичні лідери минулого і сьогодення. У даному доробку наведено біографії найвідоміших осіб з інвалідністю, досягнення яких визнані світовою спільнотою. Ці люди власним прикладом довели, що інвалідність не вирок на все життя! Їхня непереборна сила духу дивує, захоплює і гартує кожного з нас. Своїм прикладом вони спонукають інших досягати кращих результатів. Відомий німецький композитор Людвіг ван Бетховен страждав глухотою, "дзвоном" у вухах, який заважав йому сприймати і оцінювати музику. А на більш пізній стадії хвороби він уникав і звичайних розмов.

Причина глухоти Бетховена невідома. Але за своє недовге життя він написав 9 симфоній, 5 фортепіанних концертів і 1 скрипковий, 17 струнних квартетів, 1 оперу і 32 фортепіанні сонати.


Мігель де Сервантес - іспанський письменник. Сервантес відомий, насамперед, як автор одного з найвидатніших творів світової літератури - роману "Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський". Сервантес, перебуваючи на військовій службі у флоті, взяв участь битві при Лепанто, де був серйозно поранений пострілом, через що втратив ліву руку.

 Також факт інвалідності не завадив реалізуватися і правити величезною країною у важкі часи Світового економічної кризи і Другої світової війни Франкліну Рузвельту, 32-му президенту США. Він став однією з ключових фігур американської історії. Він єдиний президент, який обирався більш ніж на два терміни.

Рузвельт був обраний у президенти вже після захворювання поліомієлітом, який прикував його назавжди до інвалідного крісла. Діяльність Рузвельта допомогла США встати на шлях процвітання, створення ООН - так само його заслуга.


Ім'я
французького тифлопедагога Луї Брайля відомо і шановане всіма, хто втратив зір, адже саме він надав сліпим можливість розвиватися, читати, грати музику по нотах. Луї Брайль у 3-річному віці поранив собі око шорних ножем, через що розвинулося симпатическое запалення очей і він осліп. У 1829 році Луї Брайль розробив використовується до теперішнього часу в усьому світі рельєфно крапковий шрифт для сліпих - шрифт Брайля. Крім літер і цифр на основі тих же принципів він розробив нотопись і викладав музику сліпим.Бар'єр інвалідності подолав і відомий фізик-математик Стівен Гокінг, один з найбільш впливових в науковому сенсі і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу.

Уже три десятки років, як учений страждає невиліковною хворобою - розсіяним склерозом. Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають і людина стає все більш безпорадною... Після операції на горлі він втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мови, який був встановлений на його кріслі-колясці і за допомогою якого Гокінг може спілкуватися з оточуючими. Головна спеціалізація Стівена Гокінга - космологія і квантова гравітація. Вчений досліджував термодинамічні процеси, які виникають в чорних дірах. Його ім'ям названо явище, яке описує "випаровування чорних дір" - "випромінювання Гокінга". Стівен двічі одружений, має троє дітей і онуків.


Вражаючим прикладом мужності є історія австралійського мотиватора, оратора Ніколаса Джеймса "Ніка" Вуйчича.

Ніколас народився з синдромом тетраамелії - рідкісним спадковим захворюванням, що призводить до відсутності чотирьох кінцівок. Частково була одна стопа з двома зрощеними пальцями, що дозволило хлопчикові після хірургічного поділу пальців навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, грати на комп'ютері і писати.

З 1999 року Ніколас почав виступати в церквах, тюрмах, школах і дитячих притулках і незабаром відкрив некомерційну організацію "Життя без кінцівок", почавши благодійну діяльність і допомагаючи інвалідам по всьому світу. Він об'їздив понад 55 країн, виступаючи в школах, університетах та інших організаціях.

 


Актор "Голодних ігор" Дональд Сазарленд також з дитинства бореться з ревматизмом, гепатитом і поліємілітом. Але це не завадило йому прийти до своєї мети і стати актором. Він з'явився більше ніж у 130 фільмах, у тому числі і "Голодні ігри", "Острів скарбів", "Механік" і т.д.Андреа Бочеллі народився в 1958 році в Ладжатіко в провінції Тоскана. Незважаючи на сліпоту, він став одним з найбільш сильних голосів сучасної опери та поп-музики. Бочеллі однаково добре вдається і виконання класичного репертуару, і поп-балад. Він записав дуети з Селін Діон, Сарою Брайтман, Еросом Рамазотті і Ел Жарром.Американський музикант Стіві Вандер - один з найулюбленіших співаків сьогодення. 67-річний співак народився сліпим, та це аж ніяк не завадило йому збудувати неймовірно успішну музичну кар’єру. Стіві Вандер – автор понад трьох десятків альбомів, лауреат 22-ох премій Греммі, його ім’я красується у Залі слави рок-н-ролу. Саме його 4 альбоми увійшли до рейтингу “500 найкращих альбомів усіх часів” за версією журналу “Rolling Stone”. Стіві Вандер співпрацював з такими музикантами як Пол Маккартні, Джон Леннон, Боб Ділан, Рей Чарльз.


Серед українців також є люди, з яких варто брати приклад

Народилася Марія Примаченко (Приймаченко), художниця, представниця «наївного мистецтва», у селі Болотня на Київщині. З дитинства їй довелося переборювати поліомієліт. Після невдалого лікування у місцевої знахарки  одна нога покривилася і стала коротшою. На все життя вона залишилася інвалідом і пересувалася на милицях. Її твори дивували мистецький світ й неодноразово експонувалися закордоном. У 1937-му році на міжнародній виставці у Парижі Марія Примаченко отримала золоту медаль. За 1930-1980-ті роки відбулося близько 60 виставок творів Марії Приймаченко. Її картини зберігаються у найвідоміших галереях не лише  України, а також Росії, Франції, Болгарії, Австрії, Угорщини, Канади, Білорусі, Бельгії, Данії, Швеції, Португалії, Польщі, Прибалтики, Узбекистану, Казахстану, Чехії, Грузії.Наприклад, рівненське подружжя Сіваків Іван та Надія, яке танцює на візках, і з чемпіонату світу привезло "золото". Це вже не перше їх "золото" на таких престижних змаганнях.

 Олена Акопян - українська спортсменка, чемпіонка та багаторазовий призер літніх паралімпійських ігор з плавання, дворазовий призер зимових паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону. Заслужений майстер спорту України (1998). Нагороджена орденом "За заслуги" І, ІІ і ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступеня.

 


Максим Веракса - український плавець, має порушення зору, чотириразовий паралімпійський чемпіон і володар бронзової нагороди Ігор-2008.

Джерело:
https://naiu.org.ua/invalidnist-ne-diagnoz-10-vrazhayuchyh-istorij-uspihu-yaki-vas-zdyvuyut/

Коментарі

Популярні публікації