середа, 22 вересня 2021 р.

Земля нас до зими уже несе

 

Сьогодні 
день і ніч однакові — і все…
Земля нас до зими уже несе.
Надія Красоткіна






День убуває, ніч росте, і настає час їм зрівнятися. У 2021 році День осіннього рівнодення настане в середу, 22 вересня. Точний час - о 22:20. Цей день називається "днем сили" і з давніх часів йому приписують надзвичайну енергетику і можливості. Цього року день осіннього рівнодення стане особливим днем, оскільки дата складається з семи цифр "два".

Довідка: Рівнодення – це такий астрономічний період, коли центр Сонця перетинає небесний екватор: сонце переходить з північної півкулі в південну, сходить майже чітко на сході і заходить прямо на заході. Проміжок між двома однойменними рівноденнями називається тропічним роком. Цей рік прийнято для вимірювання часу і становить він приблизно 365,2422 сонячних діб, тому рівнодення припадає на різний час доби, пересуваючись вперед щоразу майже на 6 годин.

По суті, Сонце перетинає восени екватор з півночі на південь, а навесні – з півдня на північ. Після дня осіннього рівнодення Сонце починає сходити пізніше, а сідати раніше, а сам день йде на спад до дня зимового сонцестояння. З дня осіннього рівнодення починається астрономічна осінь. 

Символічне значення дня осіннього рівнодення

За старих часів цим днем відзначали свята врожаю та остаточно проводжали літо. Після - починалася підготовка до зими. У західній традиції День осіннього рівнодення має назву Мабон - символічне звільнення від усього віджилого і непотрібного. Ще, цього дня, шанують всіх членів жіночої половини сім'ї.

У день осіннього рівнодення енергетика на землі буде врівноваженою. Сонце і Місяць будуть перебувати в гармонії один до одного і завдяки цьому емоційний стан людей стане стабільним. Біль минулого відпустить і ослабне, а стреси та апатія підуть. Завдяки поєднанню відразу семи двійок - 22 вересня вважається днем, коли можна зайнятися запуском нового бізнесу, введенням нового у своє життя, відвідати перукаря, зробити манікюр, оновити свій гардероб. 

Що символізує двійка

Добрий характер, миролюбність, великодушність, коректність і тактовність, засновані на інтуїції, проникливості та розумінні людської душі. Ще романтизм, артистичність натури та виняткове почуття прекрасного. У деяких позиціях двійка - поєднання чоловічої та жіночої енергетики. Двійка - це вісь симетрії, точка рівноваги, яка забезпечує стан спокою внутрішнього світу. 

Що потрібно зробити до дня осіннього рівнодення? Що робити в День осіннього рівнодення не можна? Дізнавайтеся за посиланням:

https://www.rbc.ua/ukr/styler/den-osennego-ravnodenstviya-2021-pochemu-1632069348.html

День осіннього рівнодення – особливий день. Цього року осіннє Рівнодення унікально ще й тому що збігається з повним місяцем, що буває вкрай рідко і, як вважається, збільшує силу свята.  Приплив космічної енергії, викликаний осіннім рівноденням, починає діяти зі сходу сонця 21 вересня і тримається до 25 вересня включно.

Обрядів в ці дні різні етноси нашої планети виконують безліч – від простих до найскладніших. Здавна наші предки вважали день осіннього рівнодення найкращим часом для прощення. Тож, якщо ви відчуваєте негативні почуття по відношенню до будь-якої людини побажайте в цей день йому всього найкращого. Таким чином ви привернете щастя в своє життя.

Раніше вірили, що цього дня вода до світанку володіє особливими якостями і жінка, яка вмиється до світанку цією водою до старості буде красунею. А якщо облити водою дитину на порозі будинку, то вона буде здоровою увесь рік. А щоб господарі мали статки, у день осіннього рівнодення, потрібно приготувати пиріг з яблуками або капустою. Він обовязково має бути круглої форми. Якщо тісто швидко піднялося, а сам пиріг не підгорів, то в найближче майбутнє фінансове становище родини поліпшиться.

У День осіннього рівнодення починається друга половина бабиного літа і, за народними прикметами, яка буде погода в цей день, такою буде і осінь.

-  Досвідчені господарі стежили за врожаєм горобини – якщо від багатий, то осінь буде дощовою, а зима – холодною. А ось якщо на горобині і березі з’явилося жовте листя, то зима почнеться з ранніх заморозків і буде холодною.

-   Тепла і суха погода в цей день обіцяє м'яку зиму.

    Якщо в день осіннього рівнодення відлітають журавлі та інші птахи – чекайте суворої зими.

Ознайомитися з природними явищами і їх причинами, дізнатися цікавинки з астрономії і астрології, долучитися до вивчення і пізнання народних українських традицій і обрядів, пов’язаних з довкіллям, пропонуємо разом з Чернігівською обласною бібліотекою для юнацтва (вул. Тараса Шевченка, 63), де вас чекають нові книжкові відкриття. І нехай, осінь буде доброю до кожного із нас!

Джерело:

https://www.rbc.ua/ukr/styler/den-osennego-ravnodenstviya-2021-pochemu-1632069348.html

https://librovortex.blogspot.com/2018/09/blog-post.html


   

 

пʼятниця, 17 вересня 2021 р.

17 вересня - День працівників цивільного захисту України

 


17 вересня в Україні відзначають День працівників цивільного захисту України (День рятівника). Це професійне свято всіх працівників цивільного захисту населення – аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Важко переоцінити важливість і значущість тієї справи, яку кожен день, кожну годину виконують рятувальники і пожежники, ризикуючи власним життям. За першим сигналом вони готові негайно вирушити в епіцентр будь-яких подій, безстрашно гасити пожежі, рятувати людей на воді, першими прибувають на ліквідацію завалів, руйнувань, зсувів тощо. День, на честь працівників цивільного захисту України, встановлений 12 вересня 2008 року Указом Президента України № 830/2008 на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Свято відзначається щорічно 17 вересня.

Долучаємося до привітань рятівників, бажаємо й надалі успішно втілювати у життя гасло «Запобігти. Врятувати. Допомогти» і пропонуємо ознайомитися з програмою заходів з цивільного захисту, основною метою яких є навчити учнівську спільноту грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях. 

Для початку, рекомендуємо ознайомитися з нормативними документами з даного питання.

Нормативно-законодавчі документи:

Україна. Закони.  Кодекс цивільного захисту України : Чинне законодавство зі змінами та доп. : станом на 1 вересня 2017р. - К : Паливода А.В., 2017. - (Кодекси України).

Україна. Закон. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кодексу цивільного захисту України  : Закон України від 2 жовт. 2012 р. : №5404-VI // Голос України. - 2012. - 3 листоп. - С.16.

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту: постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443.

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту: постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. № 819.

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях: постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444.

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту : постанова від 9 січ. 2014 р. : №11. // Урядовий кур"єр. - 2014. - 5 лют. - С.14-16.

Україна. Кабінет Міністрів. Про утворення Інституту державного управління з цивільного захисту  : постанова Каб. Міністрів України від 5 лют. 2020 р. : №49 // Урядовий кур"єр. - 2020. - 11лют. - С.4.

Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2020 рік  : розпорядж. Каб. Міністрів України від 18 груд. 2019 р. : №13160-р. // Урядовий кур"єр. - 2020. - 25січ. - С.10.

Організувати роботу з цивільного захисту в освітніх закладах та закладах культури допоможуть рекомендації редактора управлінських видань MCFR Освіта Олени Філоненко:

"МОН наказом від 01.02.2021 № 130 затвердило План основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України на 2021 рік (далі — Заходи). В даному план ніяк визначено заходи цивільного захисту, виконання яких мають забезпечити департаменти освіти. 

1. Проконтролювати стан споруд цивільного захисту

Якщо в закладі є споруди цивільного захисту, то ви зобов’язані їх зберігати й утримувати відповідно до вимог законодавства. Про це йдеться у частині 15 статті 20 Кодексу цивільного захисту України. У Заходах є завдання, яке стосується дотримання вимог законодавства щодо споруд. Зокрема, керівник закладу повинен:

·        врахувати потреби осіб з інвалідністю, насамперед тих, які пересуваються на кріслах колісних, мають порушення зору та слуху;

·       оприлюднити інформацію про місця розташування та стан готовності таких споруд на офіційних вебресурсах закладу, а також іншими доступними способами.

Якщо споруди цивільного захисту не готові до використання за прямим призначенням, то керівнику варто звернутися до засновника з відповідним листом. Адже Заходи мають норму, яка передбачає, що засновник має сприяти організації та проведенню комплексу заходів, щоб привести захисні споруди у готовність до використання за призначенням.

2. Подбати про засоби захисту для працівників

Ще одне завдання для директора — придбати засоби радіаційного та хімічного захисту для працівників закладів освіти, розташованих у зоні можливого радіаційного та хімічного забруднення. Рівень забезпечення — не менше 80% потреби.

3. Організувати та провести заходи

Керівник закладу має організувати та провести практичне тренування з безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу (не рідше одного разу на пів року, а в установах сезонного типу — на початку кожної зміни).

Також слід провести День цивільного захисту й Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності — в закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти. У закладах дошкільної освіти — Тиждень безпеки дитини.

4. Підготуватися до контролю

Засновник та орган управління освітою в 2021 році:

·        контролюватимуть підготовку до 2021–2022 навчального року;

·        контролюватимуть та моніторитимуть якість навчання діям у надзвичайних ситуаціях у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти в таких областях: Житомирській, Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій.

Серед документів, що регулюють питання цивільного захисту, у закладі освіти мають бути:

·        розділ у колективному договорі, в якому прописано комплексні заходи з цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності;

·        наказ керівника закладу освіти про призначення відповідальних осіб за організацію роботи з питань цивільного захисту, охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладі освіти і окремих структурних підрозділах (кабінети, лабораторії, майстерні, полігони тощо).

Детальніший план заходів із термінами їх виконання — у Додатку" (за посиланням) : https://edirshkoly.mcfr.ua/877878


В нагоді стане графік проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності 

у 2021-2022 навчальному році

Метою проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності є поліпшення якості освітнього процесу  з питань особистої безпеки та захисту життя дітей; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей  умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій.  


З 13 до 17 вересня 2021 року - Тиждень знань Правил дорожнього руху "Вивчаємо, знаємо, виконуємо!"

З 01 до 05 листопада 2021 року - Тиждень пожежної, техногенної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях "Іскру гаси до пожежі, бовогонь не знає межі"

З 24 до 28 січня 2022 року - Тиждень сприяння здоровому способу життя та безпеки життєдіяльності "Здоров"я дорожче за золото"

З 25 по 29 квітня 2022 року - Тиждень знань безпеки життєдіяльності "Обережно: небезпека!" (у рамках якого проводяться тренування з учасниками освітнього процесу щодо надзвичайних ситуацій та дій під час виникнення пожеж, День цивільного захисту)

З 16 по 20 травня 2022 року - Тиждень знань Правил дорожнього руху "Правила дорожнього руху - твої правила!"

Джерело: http://oleksandria-znz15.edukit.kr.ua/vihovna_robota/dlya_klasnih_kerivnikiv/

Форми освітньої роботи, 
які проводяться з дітьми у Тиждень безпеки дитини:
 
тематичні заняття з основ здоров'я (валеології, ОБЖД); 
інтегровані заняття; 
ігрова діяльність; 
театралізована діяльність; 
свята;
конкурси; 
бесіди (індивідуальні, колективні);
екскурсії, цільові прогулянки; 
читання художньої літератури з використанням українського фольклору; 
психологічні тренінги;
моделювання ситуацій правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях; розв'язання логічних завдань, аналіз небезпечних ситуацій; 
розвивальні дидактичні ігри з основ здоров'я; 
бесіди;
виставки наочних посібників, наочної агітації тощо.

Джерело:http://leleka.rv.ua/tyzhden-znan-z-osnov-bezpeky-zhyttyediyal-nosti-doshkil-nykiv.html

Більше матеріалів у професійно сформованому бібліотечному фонді Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва (вул. Тараса Шевченка, 63).

Джерело: https://edirshkoly.mcfr.ua/877878




четвер, 16 вересня 2021 р.

16 вересня - Міжнародний день захисту озонового шару

 


34 роки тому світова спільнота уклала глобальну угоду для збереження озонового шару - Монреальський протокол

Наприкінці минулого століття людство стикнулось зі світовою екологічною проблемою – виснаження озонового шару та збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання на поверхні Землі. Це може стати причиною:

·        погіршення стану здоров’я людей в усьому світі - велика кількість ультрафіолетового випромінювання провокує ракові захворювання шкіри та катаракту;

·        скорочення морського біорізноманіття - УФ-промені, проникаючи на океанські глибини, завдають шкоди водоростям, ракоподібним та ікрі;

·        зміни способу обміну вуглекислого газу між атмосферою та біосферою, забруднення повітря вторинними речовинами.

Аби не допустити цього та поступово припинити виробництво і використання озоноруйнівних речовин у різних секторах промисловості, світова спільнота у 1987 році заснувала Монреальський протокол. 

Через 30 років після підписання протоколу, вчені НАСА засвідчили, що озоносфера над Антарктикою відновлюється  - з 2005 року виснаження озону зменшилося на 20 %. 

Прогнозується, що до 2030 року озоновий шар в Північній півкулі повністю відновиться та досягне рівня 1980 року, до 2050 року – в Південній, до 2060 року – у полярних регіонах.

Який внесок робить Україна для збереження озонового шару?

·        прийнятий перший базовий закон, який регулює господарську діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами, та низка регуляторних актів;

·        затверджений перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2021 рік;

·        команда Міндовкілля спільно з міжнародними експертами працюють над створенням Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин.

Але є кроки, які  може зробити кожен вже сьогодні:

- перед придбанням кондиціонеру, спліт-системи чи іншої охолоджувально-нагрівальної техніки, поцікавтеся, який вплив на клімат може мати це обладнання. Перевірте,  яка речовина або суміш речовин використовується там в якості холодоагента і чи має він озоноруйнівні властивості. Для прикладу, обладнання з маркуванням ОРП майже все заборонене для продажу в Україні;

- вчасно ремонтуйте та обслуговуйте холодильне обладнання. Адже через його несправність у довкілля можуть потрапити шкідливі речовини;  

- перевіряйте склад освіжувачів повітря, лаків, фарб, спінювачів та розчинників. Якщо у їх складі ОРР та ГФВ - вони шкідливі для довкілля.

 

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/38066.html

пʼятниця, 3 вересня 2021 р.

Фахова бібліотечна преса

 


  
Перелік друкованих, а також електронних фахових виданьякі стануть у нагоді бібліотекарю та бібліографу в повсякденній діяльності.



Бібліосвіт


Інформаційний вісник,  заснований Державною бібліотекою України для юнацтва у 1998 р. Є продовженням бюлетеня ДБУ для юнацтва «Бібліотеки України – юнацтву. Досвід. Проблеми. Перспективи». Головою редакційної колегії з 2002 р. є директор ДБУ для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент Г. Саприкін.

Висвітлює інноваційний досвід бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва в Україні та за кордоном; духовне, правове, моральне, екологічне виховання, соціалізація, результати соціологічних досліджень, просування читання, бібліографічна робота тощо. Видання є джерелом фахової інформації для бібліотечних працівників, які обслуговують юнацтво та молодь. Друкуються офіційні документи, що стосуються бібліотечної галузі, а також міжнародні документи ІФЛА, американської асоціації бібліотечного обслуговування (YALSA) тощо.

Виходить: 4 рази на рік

Режим доступу: http://4uth.gov.ua/


Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія


У журналі «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв висвітлюються актуальні питання бібліотекознавства, документознавства, соціальних комунікацій. Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться даною проблематикою. Заснований у лютому 2004 р. Дотримується видавничих стандартів публікації COPE Code of Conduct, затверджених COP.

Періодичність видання: 4 рази на рік

Електронна версія журналу:  http://journals.uran.ua/bdi/issue/archive

 

Бібліотечна планета


Щоквартальне науково-виробниче, україномовне видання (м. Київ), засноване у березні 1998 року Національною бібліотекою України ім. Я. Мудрого і видається Державним закладом «Національна бібліотека України ім. Я. Мудрого».

Часопис друкує матеріали про досвід кращих бібліотек зарубіжжя. Публікуються усі офіційні документи щодо бібліотечної справи в Україні, повідомлення про Положення Всеукраїнських конкурсів, новини Української бібліотечної  асоціації, стандарти з довідково-інформаційної, бібліотечної та видавничої справи. За час існування журналу надруковано біля тисячі матеріалів: офіційних та нормативно-регламентуючих документів, науково-професійних, інформаційних статей, методичних консультацій, публікацій з досвіду роботи бібліотек.

Періодичність видання: 4 рази на рік

E-mail: planeta@nplu.org

Електронна версія журналу: profy.nplu.org/articles.php?lng=uk&pg=4636

 



Бібліотечний вісник


Науково-теоретичний та практичний журналЗасновники: Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Заснований у 1993 р. Виходить 6 разів на рік.

 

На сторінках видання автори піднімають питання щодо формування державної бібліотечної політики, розроблення концептуальних засад подальшого розвитку бібліотечної справи в Україні, обговорюють питання економіки бібліотечної справи, удосконалення бібліотечного законодавства, соціально-правового захисту бібліотечного працівника. Вивчаються потреби населення в інформації та бібліотечному обслуговуванні.

Періодичність видання: 6 разів на рік

E-mail: bibvesti@bigmir.net

Електронна версія журналу: http://bv.nbuv.gov.ua

 


Бібліотечний форум: історія, теорія і практика

Всеукраїнський інформаційний щоквартальний журнал. Заснований Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Ідея» (ТОВ НВП «Ідея») у 2003 році.

Автори журналу піднімають і обговорюють актуальні проблеми в роботі окремої бібліотеки,  системи бібліотек або в цілому бібліотечної справи. Проблематика публікацій у журналі охоплює всі без винятку аспекти бібліотечної галузі. 

Періодичність видання: 4 рази на рік

E-mail: igor@idea.donetsk.ua; olenabashun@gmail.com

Електронна версія журналу: http://www.libraryforum.info/

 

Вісник Книжкової палати

Щомісячний науково-практичний журнал. Заснований у серпні 1996 р. Книжковою палатою України.

Проблематика: книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство, видавнича діяльність, нормативно-правове забезпечення книговидання та книгорозповсюдження, аналітично-статистичні огляди випуску видань в Україні.

Періодичність видання: 12 разів на рік

E-mail: visnyk@ukrbook.net

Електронна версія журналу: http://www.irbis-nbuv.gov.ua

 


Світ дитячих бібліотек


Щоквартальний науково-методичний журнал. Видається Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Заснований у 2001 р.

Публікації цього журналу присвячені проблемам дитячого читання і роботи дитячих бібліотек України. Висвітлюється досвід роботи бібліотек України, що обслуговують та проводять роботу з дітьми з обмеженими можливостями, дітьми-сиротами, інвалідами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо.


Режим доступу: https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=5073



Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал є науковим рецензованим журналом відкритого доступу, що публікує статті з проблематики бібліотекознавства та інформаційних наук

Журнал започатковано у 2018 р. та адресовано науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, докторантам, аспірантам, магістрантам, усім, хто досліджує теоретико-прикладні аспекти бібліотекознавства, книгознавства, архівознавства, документознавства, інформаційних технологій, практики інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Видання включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») відповідно до наказу МОН України від 17.03.2020 року № 409 за спеціальністю 029 – «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Періодичність друку: піврічна

Мова видання:
українська, російська, англійська (змішаними мовами)

Засновник:
Київський національний університет культури і мистецтв

E-mail: librinfosciences@knukim.edu.uaibas.knukim@gmail.com

Електронна версія журналуhttp://librinfosciences.knukim.edu.ua/issue/view/14102



Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотечна робота («ШБІЦ. БР»)

Щомісячний інформаційно-методичний та бібліографічний журнал. Видається з січня 2012 року. Засновник і видавець – Український інститут нормативної інформації.

Видання адресоване шкільним бібліотекарям для інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу та адміністративного управління. На його сторінках друкуються аналітичні огляди нормативно-правових документів. Провідні бібліотечні фахівці освітянської галузі надають консультації щодо вирішення загальних питань функціонування бібліотеки та бібліотечної праці. Друкуються і готові інформаційні матеріали: це бібліографічні списки, покажчики, огляди літератури з актуальних питань освіти і життєдіяльності школи.

Журнал має цікаві додатки:

Електронний компакт-диск – додаткова інформація до матеріалів, що опубліковані у журналі: навчальні, навчально-методичні, дидактичні розробки, презентації; відеоролики; тексти нормативно-правових, інструктивно-методичних документів та багато іншого.

Бібліографічні списки – за результатами моніторингу джерел освітянської інформації, включаючи електронні.

Каталожні картки – готові бібліографічні друковані картки для картотек бібліотеки – навчальної, загальноосвітньої та управлінської (функціональної) інформації.

Періодичність видання: 12 разів на рік

E-mail: amaslova@ifl.com.ua

Електронна версія журналу: http://libcenter.com/oglyad-publikatsij.html


Шкільна бібліотека

Щомісячний журнал. Засновник і видавець ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».

Журнал пропонує матеріали за такими напрямками: творчий портрет бібліотекарів; діяльність бібліотек ПТНЗ; ілюстративні матеріали для виставки у шкільній бібліотеці; бібліотечні уроки; методика, пошук, досвід; масові форми роботи шкільної бібліотеки; сторінка для батьків; виступ бібліотекаря на педагогічній раді; підвищення кваліфікації; хрестоматійні твори діяльності бібліотеки на підтримку читання тощо.

E-mail: osvita-shb@ukr.net

 


Шкільна бібліотека плюс

Науково-методичний часопис. Професійне видання для бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів, а також допомога вчителям в інформаційному забезпеченні навчально-виховного процесу (законодавчі, нормативні, методичні документи в галузі освіти і бібліотечної справи; розробки бібліотечних уроків, сценарії, досвід роботи, бібліографічні списки літератури тощо).

Періодичність видання: 24 рази на місяць.

 



Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоров’я? (віртуальна виставка літератури)

                Віртуальна виставка літератури " Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоров’я?"  п редставляє  посібники та кн...